FUAT TOSYALI’DAN YÜKSELİŞ KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNE ELMAS DEĞERİNDE ÖĞÜTLER

FUAT TOSYALI’DAN YÜKSELİŞ KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNE ELMAS DEĞERİNDE ÖĞÜTLER

Yükseliş Koleji öğrencilerine Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Varlık Fonu Üyesi Fuat Tosyalı’dan elmas değerinde öğütler;

DOĞRU ZAMANDA DOĞRU KARAR ALIN
Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Varlık Fonu Üyesi Fuat Tosyalı, Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü kariyer günlerinin konuğu oldu ve gençlere hayat başarısına dair önemli ipuçları verdi.
Okulun konferans salonunda düzenlenen söyleşiyi, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, Yükseliş Koleji kurucusu Nuri Üysen, Genel Müdür Aykut Davut Öktem, işadamlarının yanı sıra, okul yöneticileri ve öğrenciler izledi.

ÇAKIL TAŞI HİKAYESİ
Başarılı sanayici Fuat Tosyalı’nın sevdiği şarkıların seslendirildiği programda, okulun müzik öğretmeni Yeliz Özonur ve sanatçı Habib büyük alkış aldı. Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü Genel müdürü Aykut Davut Öktem ise Duayen sanayici Fuat Tosyalı’nın ekonomik katkılarından söz ederek, elmasa dönüşen çakıl taşı hikayesini anlatarak, gençlerin bu tecrübeden faydalanması gerektiğine işaret etti.

‘HER İŞİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIN’
Duayen sanayici Fuat Tosyalı, kendi yaşam öyküsünü anlattığı ve görüntülerle desteklenen sunumunda, öğrencilere iş ve özel yaşamda başarılı olmanın sırlarını aktardı.Tosyalı, keyifli geçen programda gençlere seslenerek, “Kendinize bir misyon belirleyip hayatınızı o doğrultuda sürdürdüğünüzde başarı da geliyor. Doğru zamanda doğru kararlar alın. Doğru ilişkilerden kopmayın. Burada edindiğiniz dostluklar sizin en büyük sermayenizdir. Ben bu yola çıkarken hedefimi belirlemiştim. O hedef doğrultusunda da en iyisini yapmak için çok çalıştım. Sadece hayal kurmak yetmiyor, gerekli çabayı da göstermek lazım” dedi.Öğrencilerin ayakta alkışladığı Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı’ya konuşmasının ardından teşekkür plaketi ve kitap hediye edildi. Öğrenciler de ‘bereket’ getirmesi dileğiyle elleriyle hazırladıkları iki kavanozda zeytin takdim ettiler. Program, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.