‘’Her Pedal Bir Hayal-İyiliğe Yolculuk’’

Yükseliş Koleji İlkokul 2/C Sınıf Öğretmenimiz Semir DREYFİOĞLU, öğrencilerine sosyal sorumluluk bilincini küçük yaşta aşılamak ve onlara bu yolda liderlik etmek için dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklara eğitim desteği sağlayan “Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı”(TEGEV) adına anlamlı bir yolculuğa çıktı.
Sınırların kalktığı değişen dünyada, çocuklarımıza, dünyanın sadece yaşadıkları yerden ibaret olmadığını göstermek için araç olarak sadece “bisiklet” kullanmak suretiyle, oldukça ciddi bir mesafede sürüş gerçekleştiren Semir Öğretmen, son derece dikkat çeken bu başarılı performansıyla öğrencilerine küçük yaşta sosyal sorumluluk bilincini aşılamak konusunda çok önemli bir adım atmış oldu.
Semir Öğretmen, tüm öğrencilerimizin erken yaşta merak eden, sorgulayan bireyler olarak yetişmelerine öncülük etmek için bu rotayı tamamen öğrencilerinin öncülük ettiği bir proje olarak planladı ve eylemiyle örtüşen bir ifadeyle, bu uzun mesafeyi bizzat “pedalladı.”
Öğrenciler tarafından ‘’Her Pedal Bir Hayal-İyiliğe Yolculuk’’ olarak adlandırılan proje kapsamında İskenderun’dan İzmir’e 1358 km pedal çevirerek bağış toplayan Semir Öğretmen, çıktığı bu yolda 21.000 Türk Lirası bağış toplayarak 105 TEGEV çocuğunu nitelikli ve kaliteli eğitimle buluşturdu.
Yükseliş Koleji Genel Müdürü Sn. Aykut Davut ÖKTEM Öğretmenimiz Semir DREYFİOĞLU’na, başarıyla gerçekleştirdiği bu proje için plaket takdim ederken Yükseliş Koleji olarak farkındalık etkinleri düzenlemeye devam edeceğiz dedi.