NEJLA ÜYSEN BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİNİN AÇILIŞ TÖRENİ

İSTE İskenderun Teknik Üniversitesi bünyesinde hizmet verecek olan NEJLA ÜYSEN BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ, Hatay Valisi Sn. Rahmi DOĞAN’ın da katıldığı görkemli ve duygu yüklü bir törenle hizmete açıldı. Gerçekleştirilen açılış törenine Vali Rahmi DOĞAN, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ, İskenderun Kaymakam vekili Dr. Polat KARA, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tolga DEPÇİ, İlçe Belediye Başkanları, Oda Başkanları, Resmi Kurum ve Kuruluş Temsilcileri, iş insanları ile çok sayıda davetli katıldı. Ayrıca Törene, Hayırsever İş İnsanı Yükseliş Koleji Kurucusu Nuri ÜYSEN’in kızları ve torunlarının yanı sıra, aile dostları da katılım sağladı.Hayırsever İş İnsanı Nuri ve Nejla ÜYSEN’in torunu Nil Sümer de piyano resitaliyle açılışa renk kattı.

Üysen Ailesi, Torun Nil Sümer’in piyano resitalini dinlerken hem keyiflendiler hem de gururlandılar… Duygu dolu anların  yaşandığı törende ilk olarak konuşan Eğitim Gönüllüsü Hayırsever  iş insanı Nuri ÜYSEN,  eşi Nejla ÜYSEN’in adını taşıyan Bilim ve Teknoloji Uygulama Araştırma Merkezinin  kazandırılması ile yapımından açılışına kadar emeği geçen herkese çok teşekkür ettiğini söyledi.

İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tolga DEPÇİ de, bugün rektörlüğünün 21’inci ayını kutladığını ifade ederek “Gerçekten gecemizi gündüzümüze katarak üniversitemizi her alanda daha yukarılara taşımak için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. NEJLA ÜYSEN BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ’ni üniversitemize kazandırdığı için hayırsever iş insanı Nuri ÜYSEN’e teşekkür ediyorum dedi.

Hatay Valisi Rahmi DOĞAN ise İskenderun Teknik Üniversitesinin gelişmesine önemli katkı sağlayacak olan Bilgi Teknolojileri Merkezinin açılışının ülkeye önemli katkılar sağlayacağını belirterek “Bilgi Teknolojileri” yarışı ülkeler arasında ciddi bir şekilde devam ediyor. Bu merkezde ve üniversitede öğrencilerimiz teknolojiyi daha iyi kullanarak yetişecekler. ”ifadelerini kullandı.

Vali Rahmi DOĞAN, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü SAVAŞ, İskenderun Kaymakam vekili Dr. Polat KARA, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tolga DEPÇİ,  Belediye Başkanları, Oda Başkanları, resmi kurum ve kuruluş temsilcileri, Hayırsever İş insanı Nuri ÜYSEN, eşi Nejla ÜYSEN, kızları ve torunları ile birlikte İskenderun Teknik Üniversitesi Nejla ÜYSEN Bilgi Teknolojileri Merkezi, açılış kurdelesini kestiler.