Türkiye’nin elmas çocuğu Ersin Faikzade Konseri

24 Kasım “Öğretmenler Günü” dolayısıyla, Yükseliş Koleji ve İskenderun Belediyesi Musiki Derneği iş birliğiyle düzenlenen, Dünya Barış Elçisi, Türkiye’nin elmas çocuğu, ses sanatçısı Ersin Faikzade konseri ayakta alkışlandı.
Kurucumuz Nuri Üysen açılış konuşmasında tüm öğretmenlerin “Öğretmenler Günü” nü kutladı. Ardından, öğrencilerimiz Dilek Su Kök sesi ile, Poyraz Yavuz ise klarneti ile müzik gecesine giriş yaptı.
İskenderun Belediyesi Musiki Derneği’nin seslendirdiği şarkılarla salonda yaşanan müzik şöleni kulakların pasını sildi.
Büyük ilgi gören programa; İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve eşi, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ve eşi, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın ve eşi, İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı ve eşi, Kurucumuz Nuri Üysen ve eşi, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.
Programa konuk sanatçı olarak iştirak eden Dünya Barış Elçisi, Türkiye’nin Elmas çocuğu, ses sanatçısı Ersin Faikzade, izleyicilerine coşku dolu anlar yaşatarak, geceye imzasını attı.
Seslendirdiği şarkılarla sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşatan Ersin Faikzade, elinde Türk bayrağıyla çıktığı sahnede konukları adeta büyüledi.
Gecenin sonunda Ersin Faikzade’ye ve İskenderun Belediyesi Musiki Derneği Şefi Murat Fatin Bereketoğlu’na protokol üyeleri tarafından çiçek ve plaket takdim edildi.