“YÜKSELİŞ KOLEJİ”NDE MEZUNİYET COŞKUSU!

2021-2022 eğitim-öğretim yılı 4, 8 ve 12. sınıf öğrencilerimizin mezuniyeti, görkemli bir törenle ve muhteşem bir konserle kutlandı. Geceye, Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İste Rektörü Prof.Dr. Tolga Depci, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Emin Ünalan, HBB Genel Sekreter Yardımcısı Taygun Cantürk, Arsuz Kaymakamlığı Vekil Kaymakam Adayı Ahmet Açıkgöz, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar, Yükseliş Koleji Kurucusu Nuri Üysen, Genel Müdür Aykut Davut Öktem, Okul İdarecileri, Okul Öğretmenleri, öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.
Törende ilk olarak Ethem Yavuz Şefliğinde Yükseliş Koleji Filarmoni Orkestrası ve Korosu mini bir konser verdi. Konser sonrası Genel Müdür Aykut Davut Öktem, gecenin anısına Şef Ethem Yavuz’a emeklerinden dolayı teşekkür ederek çiçek takdim etti. Genel Müdürümüz Aykut Davut Öktem, yaptığı açış konuşmasında, “Her geçen gün daha da büyüyen, bilimin, aydınlanmanın ve Atatürk ilkelerinin ışığında yürüyen mezun öğrencilerimizle daha da kalabalık bir aile haline geliyoruz. İnanıyorum ki bugün bu okuldan mezun olacak öğrencilerimiz hayatlarının sonraki dönemlerinde de başarılı olmaya devam edeceklerdir.” dedi. Kurucumuz Sn. Nuri Üysen ise mezun olan öğrencilerimize başarılar diledi. Konuşmasının devamında öğrencilerin yetişmesinde büyük rolü olan ailelere ve öğretmenlerimize teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.
Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi adına 2021-2022 eğitim-öğretim dönemi Anadolu Lisesi Okul Birincisi Esma Karadaş, Fen Lisesi Okul Birincisi Ekin Derin’i de temsilen bir konuşma yaptı. Esma Karadaş, konuşmasında hayatının son dört yılını özetleyerek “Yükseliş Koleji”nde öğrenci olmanın son derece önemli olduğunu, sınav maratonunda verilen üst düzeydeki eğitimin kendilerine büyük destek sağladığını vurguladı. Daha sonra bayrak teslim törenine geçilen gecede 12. sınıf öğrencimiz H. Yağız Akdeniz’in öncülüğünde “Yükseliş Andı” hep bir ağızdan okundu.
Mezuniyet ritüellerinin son derece düzenli bir şekilde sergilendiği törende öğrencilerimiz, 10’ dan geriye sayarak kep attılar ve mezuniyeti kutladılar. Gece, yılların eskitemediği büyük sanatçı “YONCA EVCİMİK VE DANS GRUBU” nun öğrencilerimizi ve velilerimizi coşturan muhteşem konseriyle tamamlandı.
T. Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Ercan Demir’in harika sunuculuğunda gerçekleşen gecede organizeye emek veren herkese teşekkür ediyoruz.