“YÜKSELİŞ KOLEJİ”NİN MİNİK YILDIZLARI SAHNE ALDI!

Yükseliş Koleji Anaokulu öğrencilerimiz, birinci dönem sonu İngilizce etkinliği için velileriyle buluştu.
Öğrencilerimizin, özellikle hedef dilde(İngilizce); yaparak ,yaşayarak, eğlenerek,oynayarak, farkında olmadan içselleştirerek dahil olduğu bu tür etkinliklerin sosyal-duygusal, bilişsel alanlarda; gelişimlerine büyük ölçüde katkı sağladığına yeniden tanıklık ettik.
Minik yıldızlarımız, sevgi dolu yürekleri ve çok emek vererek hazırlandıkları bu etkinlikleri, aynı gün farklı zamanlarda ve temalarla sahnelediler.
Anasınıfı A şubesi, “Dünya Ülkeleri” başlığı altında, ülke tanıtımı, her ülkenin belli başlı karakteristik özellikleri, yiyecekleri, bayrakları, bilinen ünlüleri (yazar, besteci, müzisyen gibi),meşhur yiyecekleri, ulusal dansları ve turistik yerleri ,ülkelere ait müzik ve görsellerle sinevizyon eşliğinde sahnelendi.
Anasınıfı B şubesi, “Meslekler” başlığı altında toplumsal yaşamda bireylerin farklı rol ve görevleri olduğunu anlatan bu etkinlikte,farklı meslek gruplarına ait kişilerin resimlerini, bu kişilerin neler yaptıklarını ve sıkça kullandıkları nesneleri keyifle öğrenmiş ve aktarmış oldular.
Anasınıfı C şubesi, “Hayvan Grupları”(Kara ,Su ve Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar)başlığı altında, hayvan gruplarının doğal ortamlarını, fiziksel özelliklerini, beslenme şekillerini, çıkardıkları sesleri ,yer değiştirme hareketlerini ve günlük rutinlerini müzik ve sinevizyon eşliğinde sergiledi.
Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem Öğrencilerimizi, İngilizce zümresini, emek veren tüm öğretmenlerimizi tebrik ederek ve bizleri yalnız bırakmayan değerli velilerimize teşekkür etti.