YÜKSELİŞTE KONFERANS!

Eğitim Bilimci Özgür Bolat, “Mutluluk ve Başarının Prensipleri” başlıklı bir konferansla “Yükseliş Koleji” öğrencileriyle buluştu.

Yükseliş Koleji Konferans Salonunda düzenlenen programın açılış konuşmasını Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem yaptı.

Genel Müdürümüz Öktem, açılış konuşmasında, çok çalışmaktan ziyade verimli çalışmanın önemini vurgulayan bir anekdotla öğrencilerimize seslendi.

Açılış konuşmasının ardından Dr. Özgür Bolat, “Mutluluk ve Başarının Prensipleri” başlıklı konferansla öğrencilerimize konuyla ilgili bilgiler aktardı.

İnsanların başarılı olmak için istemedikleri seçimler yaptığını ve bu yüzden mutsuz olduklarını söyleyen Bolat, “Vücudumuz, beynimiz ve her şeyimiz kabul görme üzerine kuruludur. Kabul gören insanlar mutlu oluyor. Ama hangi özellikleriyle kabul gördükleri çok önemli. Parayla, işiyle ya da başarısıyla kabul görüyorsa sürekli bir mutluluk yakalayabilmesi neredeyse imkânsız. Çünkü o zaman mutlu olmak için sürekli başarmaları gerekiyor. Ama bu kalıcı değil. Ancak kişiliği, kimliği ve değerleriyle kabul görenler her zaman mutlu olur. Çocuk, “Ailem beni, sadece ben olduğum için seviyor, diyebilmeli.” dedi ve konuşmasının sonunda bir foruma dönüşen toplantıda öğrencilerimizin sorularını cevapladı.

Konferansın ardından Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem tarafından Dr. Özgür Bolat’a teşekkür plaketi verildi.

Kurucumuz Nuri Üysen, Genel Müdürümüz Aykut Davut Öktem , Dr. Özgür Bolat ve MKÜ Öğretim Üyesi Berna Bilgin Başaran, birlikte bir de hatıra fotoğrafı çektirdiler.