KURUMSAL

TARİHÇE

Yükseliş Kolejleri 1962 yılında Ankara Bahçelievler’de küçük bir binada Hacı Ali Demirel’in kuruculuğunda eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. 1967 de uzun yıllar faaliyet sürdüreceği Ankara Maltepe ve Söğütözü’nde ki modern tesisleri inşa edilerek, eğitim planını uygulama fırsatını bulmuştur.

Bu plana göre, Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise kısımlarında oluşan Yükseliş Kolejleri, çok kısa sürede marka devi olmayı başarmış, Türkiye’de ilk kurulan özel okullar arasında yer almıştır. Yükseliş Kolejleri ortaokul ve lise bölümlerinde yatılı ve gündüzlü eğitimini uzun yıllar sürdürmüştür. Yükseliş Kolejleri 1967 yılında reorganize edilerek, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık bölümlerinden oluşan Ankara Özel Mimarlık ve Mühendislik okulu kurularak Yüksekokul alanında eğitim vermeye başlamıştır. 1969 yılında Türkiye’nin ilk Yabancı Diller okulu’da Yükseliş Özel Öğretim Kurumları bünyesinde yer almıştır. Yine 1969 yılında bir kısım derslerde yabancı dille öğretim yapmaya başlamıştır.

1962’de 31 öğrenci ile faaliyete geçen Yükseliş Kolejleri on binlerce öğrenci mezun ederek, ülkemizin eğitim-öğretiminde binlerce bilim insanı, sanatçı, siyasetçi yetiştirmiştir.

2014 yılında kurucumuz NÜRİ ÜYSEN tarafından İskenderun’da Yükseliş Koleji kurulmuştur. 2018 yılında yeni binası ile bölgenin en kapsamlı Bilim Kampüsü oalrak HAtay Bölgesine hizmet vermeye devam etmektedir.