VİZYON MİSYON

VİZYON

Yükseliş Kolejlerinin temel vizyonu, eğitim ve öğretimde okul öncesinden yüksek öğretime kadar tüm çalışmalarını ülke ve dünya çapında sürdürebilmek, kendine güvenen bilgiye nasıl ulaşacağını bilen, yaratıcı, çözüm odaklı farklılıklara ve insan haklarına saygılı dünya vatandaşı yetiştirmektir.

Yükseliş Kolejlerinde öğrenci kendini çekinmeden ifade edebilir. Yerel değerlere bağlı olduğu kadar farklı kültür ve deneyimlere e açıktır. Bilimsel çalışmalar yapabilecek, birden fazla yabancı dile hakim, en az bir enstrüman çalabilen bireylerin yetişmesine rehberlik etmek temel prensibimizdir.

Bu vizyon doğrultusunda öğrencileri sadece sınav odaklı çalışan öğrenciler olmaktan çıkarıp sahip olduğu yetenekleri ve düşünceleri ifade eden bireyler haline getirmek temel ilkemizdir.

Yükseliş Kolejlerinde öğrencinin aktif, öğretmenin rehber olduğu bir ortam oluşturulmaktadır. Etkinliklerde amaç, çocuğun edindiği bilgiyi gerçek hayatla bağdaştırmaktır. Bu etkinlikler çocuğun deneyimlerine fırsat sunan oyunlar şeklinde planlanmaktadır.

MİSYON

Araştırarak, bilimsel düşünerek, bilgiyi kullanarak eğitim vermeyi hedeflemek, ezber eğitim yerine anlayarak ve açıklayarak öğretmeyi amaçlamak, kültür, spor, sanat, dans ve teknoloji ile ilgili çalışmalar yapmak, iş, meslek ve toplum hayatına iyi bireyler yetiştirmek misyonlarımızı oluşturur.